Her camiye bir kütüphane

Diyanet İşleri Başkanlığı her camiye bir kütüphane kazandırmak amacıyla düğmeye bastı. Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez imzasıyla ‘kütüphane genelgesi’ tüm müftülüklere gönderildi. Genelgeye göre türkiye’deki toplam 90 bin camiye kütüphaneye bilgisayar, yazıcı ve internet bağlantısı kurulacak.

Toplumu Aydınlatmak İçin Camilere Kütüphane Kurulacak

Artık her camiye bir kütüphane kurulacak. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez imzasıyla il müftülüklerine gönderilen genelgede, kitaplar vasıtasıyla toplumu dini konularda aydınlatmak, okuma alışkanlığı kazandırmak ve camileri ilim ve irfan mektebine dönüştürmek amaçlanıyor.

Ülke genelinde camilere kütüphanelerinin kurulması, var olan kütüphanelerinde yeniden düzenlenmesi ve zenginleştirilmesi için çalışmalar yapılacak.

Gençler İçin Bilgisayar, Yazıcı ve İnternet Bağlantısı Sağlanacak

Cami görevlileri, okuma saatleri planlamak ve teşvik etmek suretiyle cemaatine rehberlik çalışmaları yapacak.ayrıca camilere gençlerin çekilmesi için bilgisayar, yazıcı, internet bağlantısı gibi ihtiyaçlar hazır hale getirlecek.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın her camiye kütüphane kurulması, düzenlenmesi, kitap bağışı ve okur ziyareti için gerekli düznelmeleri getiren genelgesi…