1.Uluslararası Çocuk Kütüphaneleri Sempozyumu

Çocukların ve gençlerin sağlıklı gelişimleri ve bu çerçevede potansiyellerinin ortaya çıkarılmasına ilişkin faaliyetlerin, ülke kalkınmasının sürdürülebilirliği noktasında temel çalışmalardan olduğunu söylemek mümkündür.

Bu nedenle, doğumundan itibaren çocukta yeni konular için merak uyandırmak, soru sorma konusunda cesaretlendirmek, ilgi duyabileceği yeni konular hakkında ön bilgiler vermek ve hayal gücünü desteklemek son derece önemlidir. Bu destek için de çocukların ve ailelerinin, okul öncesi dönemden başlayarak kütüphanelerle tanıştırılmasına mutlak şekilde ihtiyaç vardır.

Bu bağlamda, Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü olarak, bir süredir çeşitli etkinlikler kapsamında üzerine yoğunlaştığımız “Çocuk Kütüphaneleri ve Kütüphaneciliği” konusunda yeni bir etkinliğin haberini sizlerle paylaşmaktan memnuniyet ve heyecan duyuyoruz.

Mesleğimiz ve ülkemizin geleceği olan çocuklarımız adına çok önemli katkılar sağlayacağına inandığımız, 1. Uluslararası Çocuk Kütüphaneleri Sempozyumu, 14-17 Kasım 2018 tarihleri arasında Genel Müdürlüğümüz, Marmara Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü ve Kalkınma Bakanlığı KOP (Konya Ovası Projesi) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ortaklığında gerçekleştirilecektir.

Sizleri, çocuk ve kütüphane odaklı bu bilim şölenine davet ederken, katkı ve katılımlarınız noktasında ön bilgileri edinebilmeniz için de Sempozyum web sayfasını ziyaret etmenizi rica ediyoruz.

www.cocukkutuphaneleri.org